facebook 600 100 256 Kontakt

Jest wiele przyczyn dla których można szukać kontaktu z psychologiem, czy psychoterapeutą. Szereg osób umawiając się na pierwszą sesję ma trudności ze sprecyzowaniem, jaki był tego powód. W gabinecie znajdziecie Państwo szeroką gamę możliwej pomocy. Z psychoterapii, a także konsultacji psychologicznej korzystają pacjenci z osobna, ale także z partnerem lub małżonkiem. Podczas spotkania wspólnie rozpoznajemy problem i dobieramy najbardziej odpowiedni rodzaj pomocy do Państwa potrzeb i oczekiwań. Moją rolą jest pomoc w przezwyciężaniu trudności, odnajdywaniu w sobie sił pozwalających na zmianę. Konsultuję osoby dorosłe (pełnoletnie) indywidualnie, prowadzę również terapię par i małżeństw.

   Pracuję w  nurcie integracyjnym, co pozwala mi na łączenie wiedzy różnych szkół terapeutycznych i zindywidualizowane podejście do pacjenta. Praca terapeutyczna umożliwia pacjentowi koncentrację na posiadanych zasobach i wzmacnianie pozytywnego przekonania na temat siebie samego, co przekłada się bezpośrednio na poprawę bieżącej jakości życia. Psychoterapia to również pogłębianie kontaktu z emocjami, odkrywanie na nowo i rekonstruowanie własnej historii.

     Często korzystam z metod terapii poznawczo-behawioralnej. Oddziaływania terapeutyczne mają tutaj na celu przede wszystkim uczenie pracy z przekonaniami, pozwalając na samodzielną identyfikację niezdrowych myśli i postaw, a następnie ich zmianę na takie, które pacjent sam uzna za użyteczne i dzięki którym osiągnie pożądaną równowagę w życiu emocjonalnym.

   Jeśli odczuwacie Państwo:

– smutek, apatię,
– napady lęku,
– przymus wykonywania pewnych czynności,
– brak koncentracji, rozdrażnienie,
– impulsywność, zmienność nastroju,
– problemy w relacjach,
– problemy ze snem,
– dolegliwości fizyczne o nieznanej przyczynie,
– zaburzenia odżywiania

być może warto skorzystać z pomocy psychologa.